Kliparty

Kliparty

Na použitie vo vašich návrhoch je k dispozícii rozsiahly výber klipartov. Môžete si ich pozrieť kliknutím na tlačidlo Kliparty v pravom menu.

Ponuka klipartov v pravom stĺpci

Kliparty môžete filtrovať podľa kategórií posunutím poľa Kategória nadol a výberom jednej z ponúkaných kategórií. Možno ich tiež filtrovať zadaním kľúčového slova do poľa Hľadať.

Kategória klipartov a vyhľadávacie okno

Kliknutím na ikonu srdca v spodnej časti každého klipartu ho uložíte medzi obľúbené. Po aktivácii srdiečka sa klipart zobrazí v hornej časti ponuky. Môžete ho použiť na výber najpoužívanejších klipartov, aby ste ich mohli rýchlo nájsť.

Obľúbené kliparty vybrané ikonou srdca

Ak chcete pridať klipart na fotovýrobok, vyberte klipart podržaním stlačeného tlačidla myši a potiahnite ho na fotovýrobok. Klipart sa umiestni na produkt s predvolenými nastaveniami. Budete musieť upraviť jeho veľkosť a polohu tak, aby vyhovovali vašim potrebám návrhu.

Keď je klipart vybraný, zobrazí sa nad ním ponuka s nástrojmi na jeho otočenie. Kliknutím na položku Zrkadliť horizontálne alebo Zrkadliť vertikálne sa klipart príslušne preklopí.

Klipart vybraný pomocou nástrojov v hornom a pravom stĺpci

Rovnako ako pri ostatných objektoch, keď je klipart vybraný, vpravo sa zobrazia tlačidlá s jeho nástrojom. Farby klipartu možno upraviť použitím filtrov. Viac informácií nájdete v článku Aplikovať filtre. Nezabudnite, že ponuka Pozícia obsahuje nástroje zarovnanie, vrstva a krytie.

 

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím:

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím: