Nastavenia predaja

Nastavenia predaja

Táto ponuka vám umožňuje predávať vaše obrázky ako produkty alebo digitálne súbory. Ak chcete svoje snímky predávať, je nevyhnutné túto možnosť aktivovať. K nastaveniu predaja sa dostanete kliknutím na tlačidlo s tromi bodkami v galérii v rámci ponuky Galérie.

Možnosti na paneli galérie

A vo vnútri galérie v pravom stĺpci

Možnosti v rámci galérie

Po kliknutí na Nastavenia predaja sa na prvej obrazovke zobrazí výzva na aktiváciu možnosti Povoliť objednávanie, aby bolo možné obrázky objednávať.

Aktivujte možnosť Povoliť objednávanie

Po aktivácii sa zobrazí niekoľko možností, ktoré vám umožnia prispôsobiť predaj vašich obrázkov.

Nastavenia predaja

Cenník

Prvá vec, ktorú nájdete, je cenník. Cenník zvolený ako predvolený pri nastavovaní cenníkov je predvolený. Pomocou ponuky cenníka si môžete vybrať iný. A ak potrebujete, môžete vykonať konečné úpravy cenníka kliknutím na tlačidlo Upraviť.

Výber cenníka

Akcie

Na rozdiel od kupónov, ktoré sa vzťahujú na všetky galérie, akcie umožňujú nastaviť konkrétne zľavy pre jednotlivé galérie a dokonca umožňujú rôzne úrovne zliav v rámci jednej galérie. Táto univerzálnosť vám dáva možnosť prispôsobiť si zľavy a efektívne zvýšiť predaj.
Ak chcete pridať akciu do galérie, otvorte jej Nastavenia predaja Uistite sa, že je aktivovaná možnosť Povoliť objednávanie. Po vstupe do Nastavení predaja aktivujte akciu, aby sa zobrazili možnosti jej prispôsobenia. Akciu môžete obmedziť na jedno použitie na zákazníka zaškrtnutím príslušného políčka.

Nastavenia predaja s aktívnou akciou, ktorá sa má vyplniť

Akcie vyžadujú konkrétny dátum ukončenia, ktorý môžete nastaviť v poli Dátum ukončenia. Výberom príslušnej možnosti v poli Typ si môžete vybrať, či chcete akciu určiť ako absolútnu alebo percentuálnu zľavu. Výber možnosti Absolútna znamená, že určujete výšku zľavy v absolútnom vyjadrení, zatiaľ čo možnosť Percentuálna znamená, že určujete zľavu ako percento z hodnoty objednávky zákazníka.
V rámci akcie môžete vytvoriť až tri rôzne úrovne zliav. Pre každú úroveň môžete nastaviť sumu a minimálnu hodnotu objednávky potrebnú na jej aktiváciu. To motivuje zákazníkov k dosiahnutiu maximálnej dostupnej zľavy, čím ich povzbudzuje k nákupu väčšieho množstva produktov. Podobne ako pri poukážkach, aj pri každej úrovni zľavy máte možnosť pokryť náklady na dopravu pri nákupe vašich zákazníkov zaškrtnutím políčka Doprava. Upozorňujeme, že sa to netýka účtov Saal Prio, pretože tie už majú dopravu zadarmo. S účtom Saal Prio ani vám, ani vašim zákazníkom nevzniknú žiadne náklady na dopravu

Nastavenia predaja s aktívnou akciou

Po nastavení propagačnej akcie pre galériu kliknite na tlačidlo Uložiť. Keď otvoríte zdieľaný odkaz galérie, na prvý pohľad uvidíte všetky podrobnosti o akcii. V pravom hornom rohu sa zobrazí dátum skončenia platnosti akcie a suma potrebná na uplatnenie zľavy. Keď zákazník dosiahne úroveň zľavy, suma potrebná na dosiahnutie ďalšej úrovne zľavy sa automaticky upraví.

Zdieľaná galéria s prebiehajúcou akciou

Zľava sa automaticky uplatní v nákupnom košíku zákazníka. Upozorňujeme, že akcie a poukazy nie je možné použiť súčasne.

Filtrovanie produktov podľa pomeru strán obrazu

To umožní objednať len tie produkty z vybraného cenníka, ktoré zodpovedajú pomeru strán obrázka.

Ukážkové možnosti filtra pomeru

Povoliť úpravu/vyrezávanie obrázkov

Aktiváciou tejto možnosti môžete zákazníkovi poskytnúť možnosť orezania a prerámovania obrázka. Tlačidlo Upraviť obrázok bude k dispozícii na prepojení zdieľanej galérie, keď je vybraný produkt s fotografiou.

Tlačidlo na úpravu obrázku v galérii

Kliknutím naň bude môcť zákazník vykonať posledné úpravy obrázka na základe formátu vybraného fotografického produktu.

Orezanie obrázka

Nahradiť obrázok pred objednaním

Aktiváciou tejto možnosti budete môcť nahrať konečný súbor po dokončení objednávky a pred jej postúpením do výroby. Ďalšie informácie nájdete v súvisiacom obsahu.

Galéria na predaj

Po dokončení je potrebné kliknúť na tlačidlo Uložiť. Uvidíte, že stav galérie sa zmenil.

Stav galérie

Po otvorení galérie uvidíte, že v galérii je teraz k dispozícii možnosť Kúpiť teraz.

Tlačidlo Kúpiť teraz

Obrázky je možné zakúpiť podľa konfigurácie nastavenej vo vybranom cenníku.

Produkty na zakúpenie

Okrem galérií je možné dať na predaj aj všetky fotografické produkty, ako sú fotoknihy, kalendáre a oznámenia a priania.