Použitie rámov a masiek

Použitie rámčekov a masiek

K obrázkom a výplňovým rámčekom môžete pridávať rámčeky a masky. Rámy umožňujú zmeniť tvar obrázka alebo vyplniť rámček a pridať dekoratívne prvky. To vám umožní zvýrazniť určité prvky na pozadí. Masky umožňujú rozostriť okraje obrázka alebo výplňového poľa a vytvoriť tak plynulé prechody a umelecké efekty.

Rámčeky

Ak chcete pridať rámik k obrázku alebo výplňovému poľu, vyberte ho a kliknite na tlačidlo Rám v pravej ponuke. V pravom stĺpci sa zobrazí niekoľko možností rámčekov. Kliknutím na jednu z nich ju použijete na vybraný prvok. V závislosti od vybraného rámu sa v hornej časti ponuky Rám zobrazia rôzne možnosti prispôsobenia. Môžete tu nájsť nástroje na zmenu nepriehľadnosti rámu, jeho farby, hrúbky čiary, polomeru alebo zarovnania.

Obrázky s aplikovanými rámčekmi a zobrazenými nástrojmi rámčekov

Masky

V ponuke Rám prejdite na spodnú časť stĺpca, kde nájdete možnosti masiek. Kliknutím na masku ju aplikujte na obrázok alebo výplňové pole. V závislosti od vybranej masky môžete podľa potreby ovládať funkciu Veľkosť jej zvýšením alebo znížením.

Obrázok s aplikovanou maskou a zobrazenými nástrojmi masky

Ak chcete odstrániť rám alebo masku, kliknite na tlačidlo Odstránenie rámu v pravom stĺpci priradenom k vybranému obrázku alebo rámčeku výplne.

 

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím:

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím: