Pridávanie prvkov

Pridávanie prvkov

Okrem obrázkov môžete do svojho fotografického produktu zahrnúť rôzne prvky a vytvoriť tak personalizovaný dizajn, napríklad text, výplňové polia a kliparty.

Pridanie textu

Ak chcete pridať text, kliknite na tlačidlo Pridať text v hornej ponuke online návrhára. Otvorí sa okno, do ktorého môžete zadať text. Po dokončení stlačte tlačidlo OK.

Okno pridania textu

Textové pole s vaším textom sa zobrazí v strede fotografického produktu. Môžete ho ľahko presunúť na požadované miesto potiahnutím myšou. Okrem toho môžete vybrať rozloženie z ľavého stĺpca, ktorý poskytuje šablóny, ktoré už obsahujú text.

Text v šablóne

Výberom textového poľa a kliknutím na tlačidlo Textový editor nad ním môžete otvoriť okno textového editora. Toto okno poskytuje nástroje na konfiguráciu textu a umožňuje upravovať text. Po dokončení konfigurácie stlačte tlačidlo OK/. Váš text sa aktualizuje podľa konfigurácie vo fotoprodukte.

Okno textového editora

Výplňové pole

Ak chcete pridať výplň, kliknite na tlačidlo Pridať výplň v hornej ponuke návrhára. Predvolene sa vytvorí farebný obdĺžnik.

Pridanie nového poľa výplne

Ponuka konfigurácie výplňového poľa sa zobrazí po kliknutí na tlačidlo Vyplňte políčko v ponuke vpravo, keď je vybrané výplňové pole. K dispozícii je niekoľko typov výplne: farba, farebný gradient alebo textúra. Každý typ ponúka rôzne možnosti prispôsobenia.

Žlté výplňové pole pokrývajúci vnútornú stranu prednej obálky

Ak chcete zmeniť veľkosť výplňového poľa, kliknite na jeho rám a potiahnite kurzor na požadovanú veľkosť a tvar. To vám umožní napríklad použiť textúru na jednu stranu fotoknihy.

Pridanie klipartov

Ak chcete pridať kliparty, kliknite na tlačidlo Kliparty v pravej ponuke. Zobrazí sa veľký výber klipartov. Môžete ich filtrovať podľa kategórií alebo pomocou vyhľadávacieho poľa nájsť kliparty na konkrétne témy.

Pridané kliparty

Ak chcete pridať klipart do svojho fotografického produktu, vyberte ho a potiahnite do pracovného priestoru. Prípadne kliknite pravým tlačidlom myši na klipart a vyberte položku Vložiť klipart. Budete musieť upraviť veľkosť tak, aby vyhovovala vašim potrebám návrhu.