Rozhranie

Rozhranie

Vďaka účtu a používaniu online dizajnéra máte flexibilný prístup k svojim fotografickým produktom, môžete ich navrhovať a tlačiť kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Vytvorenie účtu vám nielen poskytne bezplatný úložný priestor pre vaše fotografie a projekty, ale otvorí vám aj svet možností - od navrhovania a objednávania až po zdieľanie, získavanie spätnej väzby a dokonca zarábanie peňazí pomocou vašich fotografií. Jednoducho si vytvorte účet na webovej stránke a preskúmajte obsah portálu Saal Photo Portal, aby ste spoznali nekonečné možnosti.

Po výbere výrobku na navrhovanie a otvorení projektu v online dizajnérovi budete mať prístup k celému radu nástrojov, ktoré sú usporiadané nasledovne.

Rozhranie online návrhára

Horná ponuka

Horná ponuka poskytuje nasledujúce nástroje:

Horná ponuka online návrhára

 • Tlačidlo Uložiť uloží výrobok, ktorý navrhujete. Na uloženie musíte byť prihlásení.
 • Tlačidlo Projekty otvorí priečinok Projekty, ktorý obsahuje všetky vaše uložené fotografické produkty (vyžaduje sa prihlásenie).
 • Tlačidlo Zdieľať umožňuje aktivovať zdieľanie. Musíte byť prihlásení a váš projekt musí byť uložený. Po aktivácii sa zobrazí niekoľko možností, ktoré vám umožnia prispôsobiť spôsob zdieľania vášho projektu. Môžete ho chrániť heslom, skopírovať zdieľaný odkaz, otvoriť ho, poslať e-mailom alebo ho zdieľať s existujúcimi kontaktmi. Zdieľaný odkaz vás presmeruje na náhľad projektu. Viac informácií nájdete v súvisiacom článku na fotoportáli.
 • Tlačidlá Zrušiť a Redo umožňujú zrušiť alebo znovu vykonať vykonané zmeny.
 • Tlačidlo Náhľad umožňuje zobraziť náhľad projektu, čo je dôležité pre kontrolu pred tlačou. Ak chcete tento režim ukončiť, kliknite na ikonu kríža v pravom hornom rohu.
 • Nasledujú nástroje na pridávanie hlavných objektov v návrhári. Sú to Text, Obrázok a Výplň. Kliknutím na jeden z nich sa v projekte vytvorí objekt.

Ponuka Pridať obrázky

Ľavá ponuka umožňuje pridávať a zobrazovať obrázky, ktoré chcete pridať do svojho fotografického produktu. Prístup k obrázkom uloženým v galériách získate kliknutím na záložku Galérie.

Ponuka obrázkov online dizajnéra

Pravé menu

Pravé menu obsahuje nástroje na prispôsobenie vášho fotoproduktu. Kliknutím na tlačidlá otvoríte príslušné ponuky. Tento stĺpec môžete zatvoriť kliknutím na šípku v hornej časti.

Pravé menu online dizajnéra

 • Tlačidlo Produkt ponúka možnosti úpravy vášho fotovýrobku v závislosti od navrhovaného výrobku. Taktiež je možné produkt previesť na iný.
 • Tlačidlo Strana zobrazuje všetky prvky umiestnené vo vašom projekte vrátane nástrojov Mriežka a Prichytenie.
 • Tlačidlo Kliparty poskytuje prístup k rozsiahlemu výberu klipartov, ktoré môžete použiť vo svojom projekte. Môžete filtrovať podľa kategórií alebo použiť vyhľadávač.
 • Tlačidlo Pozadie umožňuje vybrať rôzne pozadia pre váš projekt.
 • Tlačidlo Rozloženia ponúka rôzne predpripravené šablóny na základe zvolenej dizajnovej línie projektu. Rozloženia môžete filtrovať podľa počtu obrázkov, ukladať obľúbené položky a podľa potreby prepínať línie dizajnu.
 • Tlačidlo Chat s podporou otvorí okno Live chatovej podpory, kde môžete získať odpovede na svoje otázky. Okno môžete minimalizovať kliknutím na ikonu šípky alebo zavrieť chat kliknutím na ikonu kríža v pravom hornom rohu.

Spodná ponuka

Pri viacstranových produktoch, ako sú fotoknihy a kalendáre, sa v spodnej časti zobrazí ponuka s informáciami o stránke. Pomocou tejto ponuky môžete prechádzať medzi stránkami, pridávať alebo odstraňovať stránky a meniť poradie stránok ťahaním a púšťaním.

Spodná ponuka online dizajnéra

Ponuka objektu

Keď vyberiete objekt, napríklad obrázok, text, výplňové pole alebo klipart, vpravo sa zobrazí ponuka ďalších nástrojov. Táto ponuka sa zobrazí len vtedy, keď je objekt vybraný, a umožňuje konfigurovať niekoľko jeho aspektov.

Ponuka objektu so zvolenou záložkou pozície

Pracovná oblasť

Pracovná oblasť projektu sa zobrazuje v strede. Tá sa bude líšiť v závislosti od výrobku, ktorý navrhujete. Pravý a ľavý stĺpec môžete zložiť kliknutím na krížik, čím sa pracovná oblasť maximalizuje.

Príklad pracovnej oblasti fotoknihy

Pracovná oblasť všetkých produktov je ohraničená červenou čiarou veľmi blízko okraja. Je to čiara orezu a označuje oblasť, ktorú treba zohľadniť pri umiestňovaní objektov. Nikdy neumiestňujte objekty blízko tejto čiary, pretože vo finálnom výrobku sa môžu okolo obrázka objaviť biele okraje. Obrázky a objekty musia byť umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od tejto čiary.

Príklady nesprávneho a správneho umiestnenia pri rešpektovaní čiary orezu