Pracovný postup: Sprievodca krokmi

Sprievodca krok za krokom

Ak chcete vytvoriť galérie QR, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

1. Stiahnite si kódy QR

Najprv kliknite na tlačidlo Stiahnuť, aby ste získali všetky karty QR, ktoré budete potrebovať na fotenie. Táto akcia stiahne súbor PDF obsahujúci všetky preddefinované karty QR. Odporúčame, aby ste si tento súbor vytlačili a priniesli so sebou na fotografovanie. Každému účastníkovi budete musieť dať QR kartu, buď vytlačenú, alebo digitálnu, aby sa neskôr mohol dostať do svojej galérie naskenovaním QR kódu alebo kliknutím na uvedený odkaz. Tieto karty obsahujú aj formulár súhlasu, ktorý musí každý účastník podpísať a dať tak svoj súhlas na fotografovanie.

2. Fotografovanie

Na začiatku fotenia sa uistite, že ste najprv odfotografovali každý QR kód a potom fotografie osoby, ktorej zodpovedá.

3. Nahrávanie

Po zhotovení fotografií ich nahrajte do galérie. Môžete buď priamo kliknúť na Nahrať obrázky, alebo kliknúť na Pridať obrázky, Pridať obrázky. Vyberte, kam ste fotografie uložili, a nezabudnite nahrať fotografie QR kódov spolu s ostatnými obrázkami.

Galéria QR s nahranými obrázkami

4. Triedenie

Po nahratí si všimnete, že fotografie s QR kódom sa automaticky rozpoznajú a zobrazí sa tlačidlo Začať triediť automaticky. Kliknutím naň sa fotografie automaticky usporiadajú do galérií pre každý vygenerovaný QR kód, pričom v rámci každej galérie sa zahrnú všetky fotografie nasnímané po QR fotografii. Všimnite si, že fotografia QR sa v publikovanej galérii nezobrazí.

Galéria QR so zoradenými snímkami

Priradenie QR kódu manuálne: Ak sa QR kód na snímke nezistí automaticky, môžete ho priradiť aj ručne. Keď vyberiete obrázok, v pravej ponuke sa sprístupní tlačidlo Priradiť QR kód k obrázku. Po kliknutí na toto tlačidlo sa otvorí okno, v ktorom môžete zadať QR kód, ktorý sa má priradiť k obrázku. Po jeho zadaní kliknite na tlačidlo Ok. K vybranému obrázku sa teraz priradí príslušný QR kód.

5. Prispôsobenie galérie

Do každej galérie sa dostanete kliknutím na tlačidlo Upraviť vpravo od každej galérie. Po vstupe do galérie môžete pridávať ďalšie obrázky, odstraňovať obrázky a prispôsobovať nastavenia a funkcie nezávisle od ostatných galérií. Môžete napríklad zmeniť názov galérie alebo vybrať alternatívny režim zobrazenia a vzhľad pre danú galériu.

Vnútri jednej galérie QR

V prípade potreby môžete ľahko presúvať fotografie medzi rôznymi galériami. Ak to chcete urobiť, najprv vyberte fotografiu, ktorú chcete presunúť. Po výbere sa v pravom stĺpci zobrazia možnosti a informácie o fotografii. Kliknite na tlačidlo Presunúť do a vyberte galériu, do ktorej chcete fotografiu presunúť.

Vybraná fotografia

6. Publikovať a predať

V predvolenom nastavení sa galérie automaticky publikujú na základe dátumu začiatku, ktorý bol nastavený pri ich vytvorení. Ak chcete tento dátum zrušiť, kliknite na tlačidlo Publikovať a začať predávať, ktoré sa nachádza v stĺpci Upraviť galériu. Po kliknutí sa galérie zverejnia a všetkým registrovaným zákazníkom sa odošlú oznámenia. Ku galériám sa potom môžete dostať buď naskenovaním QR kódu, alebo kliknutím na uvedený odkaz. Fotografie budú k dispozícii na nákup podľa vami zadaných nastavení.

Galéria QR v predaji

Galérie sa automaticky prestanú zverejňovať vo vopred stanovený dátum ukončenia. Ak ich však chcete zrušiť ručne, kliknite na tlačidlo Zastaviť publikovanie.