Zdieľanie nastavení

Zdieľanie nastavení

V tejto ponuke nájdete nástroje na zdieľanie svojich obrázkov a galérií so svojimi kontaktmi a klientmi. Túto možnosť je potrebné aktivovať aj v prípade, že chcete svoje obrázky predávať. Pri prvom kliknutí na položku Nastavenia zdieľania sa zobrazí obrazovka s výzvou na aktiváciu zdieľania.

Aktivácia zdieľania

Po aktivácii sa zobrazia rôzne možnosti, ktoré vám umožnia prispôsobiť spôsob zdieľania vašej galérie. Vytvorený odkaz Zdieľané, ktorý vedie do vašej galérie, bude viditeľný tu. Tento odkaz môžete skopírovať a vložiť ručne alebo jednoducho kliknutím na tlačidlo Otvoriť otvoriť zdieľaný odkaz na vašu galériu. Takto môžete vidieť, ako používatelia uvidia galériu.

Ponuka zdieľanej galérie

K dispozícii sú ďalšie možnosti na konfiguráciu spôsobu zdieľania vašej galérie. Uvidíte, že názov napísaný v nastaveniach galérie bol skopírovaný ako predvolený názov zdieľaného odkazu vašej galérie. Ak chcete, môžete tento názov prepísať tak, aby sa zobrazoval v zdieľanom prepojení ako názov vašej galérie. Okrem toho môžete prepísať aj popis svojej galérie, ak si to želáte.

Prepísať popis galérie

Ak ste predtým povolili jazyky vo svojom Predaji, môžete tu pridať preložený názov a popis pre zdieľaný odkaz galérie kliknutím na tlačidlo Preložiť. Zobrazia sa povolené jazyky, ktoré môžete vyplniť.

Preklady

Nakoniec môžete aktivovať možnosť zverejnenia galérie na stránke svojho profilu. Takto budú môcť používatelia okrem prístupu ku galérii prostredníctvom zdieľaného odkazu navštíviť galériu aj prostredníctvom vašej profilovej stránky spolu s ostatnými galériami, ktoré ste tam zverejnili.

Publikovanie na profilovej stránke

Zabezpečte heslom

Ak chcete, môžete svoju galériu chrániť heslom. Takto k nej budú mať prístup len používatelia, ktorí poznajú heslo. Heslo budete musieť používateľom oznámiť ručne, aby mali prístup do galérie.

Zabezpečiť heslom

Môžete tiež aktivovať možnosť Vyžadovať registráciu. To bude vyžadovať, aby sa používateľ pristupujúci k zdieľanému odkazu zaregistroval.

Vyžadovať registráciu

Hneď ako sa používateľ zaregistruje do galérie, bude uvedený v informačnej ponuke galérie.

Používateľ uvedený v galérii

A ak je používateľ nový, bude pridaný do kontaktov.

Používateľ v kontaktoch

Uvidíte, že ak je aktívna možnosť Vyžadovať registráciu, zobrazí sa možnosť Prvý používateľ prideľuje heslo. Túto možnosť môžete aktivovať, čo znamená, že prvý používateľ, ktorý sa prihlási do tejto galérie, nastaví heslo pre galériu.

Odoslať zdieľaný odkaz kontaktom

Pod položkou Zdieľaný odkaz nájdete rôzne možnosti odoslania a zdieľania galérie s používateľmi. Môžete skopírovať zdieľaný odkaz a odoslať ho používateľom podľa vlastného výberu prostredníctvom preferovanej metódy alebo platformy. Kliknutím na možnosť Odoslať e-mailom odošlete odkaz e-mailom. Automaticky sa otvorí predvolený softvér, ktorý ste v zariadení vybrali na odosielanie e-mailov. Alebo môžete zdieľaný odkaz poslať e-mailom svojim kontaktom priamo z portálu Photo Portal kliknutím na položku Zdieľať s kontaktmi.

Možnosti zdieľania odkazu

Po výbere tejto možnosti sa zobrazia kontakty a skupiny kontaktov, ktoré ste predtým pridali. Môžete vybrať tie, ktorým chcete zdieľaný odkaz poslať. Ak chcete, môžete tu pridať ďalšie kontakty kliknutím na tlačidlo Pridať.

Výber kontaktov

Po výbere kontaktov, ktorým bude zaslaný e-mail so zdieľaným odkazom na vašu galériu, musíte kliknúť na tlačidlo Pokračovať. Zobrazí sa nové okno, v ktorom môžete napísať text, ktorý bude sprevádzať zdieľaný odkaz. Ak ste už vytvorili šablóny e-mailov v službe Predaj, môžete si jednu z nich vybrať z dostupnej rozbaľovacej ponuky. Tiež si všimnete, že kontakty, ktoré ste predtým vybrali, sú už zahrnuté. Po dokončení kliknite na tlačidlo Odoslať správu a tieto kontakty dostanú správu napísanú vedľa zdieľaného odkazu vašej galérie.

Odoslať správu

Po nakonfigurovaní nastavení zdieľania galérie kliknite na Uložiť. Uvidíte, že stav vašej galérie sa zmenil.

Stav galérie

Zdieľanie jedného obrázka

Okrem zdieľania odkazu na galériu môžete zdieľať aj odkaz na jeden obrázok v rámci galérie. Ak to chcete urobiť, prejdite do ponuky Galérie a otvorte galériu obsahujúcu obrázok, ktorý chcete zdieľať. Výberom obrázka zobrazíte pravé menu s nástrojmi a informáciami o vybranej fotografii. Pod nadpisom Funkcie sa nachádza tlačidlo Kopírovať odkaz na obrázok. Kliknutím na toto tlačidlo skopírujete odkaz na daný obrázok, ktorý potom môžete vložiť kamkoľvek, kde ho chcete zdieľať.
Aby sa odkaz na obrázok úspešne zdieľal, uistite sa, že galéria obsahujúca obrázok bola predtým zdieľaná.

Tlačidlo Kopírovať odkaz na obrázok

Ak je v galérii aktivovaná možnosť Povoliť objednávanie, zdieľaný odkaz na obrázok umožní používateľom objednať tento konkrétny obrázok podľa príslušného cenníka.

 

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím:

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím: