Profil Softproof a ICC

Softproofing a profily ICC

Presná reprodukcia farieb je rozhodujúca v digitálnom aj analógovom svete, či už ide o zobrazenie na obrazovke alebo výrobu obrázkov. Na zabezpečenie správnej a presnej reprodukcie farieb možno použiť softproofing a profily ICC.

Softproofing je proces, ktorý možno použiť na posúdenie kolorimetrického výstupu digitálnych výrobných údajov na monitore. Pomocou špeciálneho softvéru a profilov ICC môžete vopred zistiť, ako budú vaše obrázky vyzerať na výrobku. To vám umožní identifikovať a opraviť akékoľvek odchýlky alebo farebné odtiene ešte pred výrobou finálneho fotografického produktu.

Ani pri použití najmodernejšej expozičnej technológie sa konečný produkt nikdy nebude zhodovať s jasom a brilantnosťou monitora. Preto je dôležité, aby ste zodpovedajúcim spôsobom nastavili zobrazenie monitora, aby ste mohli posúdiť, ako bude vyzerať konečný výrobok.

Čo je to profil ICC?

Profil ICC (International Color Consortium) je súbor, ktorý obsahuje informácie o tom, ako by sa mali farby zobraziť na konkrétnom zariadení, ako je monitor, tlačiareň alebo fotoaparát. Opisuje vlastnosti farebného priestoru zariadenia a umožňuje presné porovnávanie farieb medzi rôznymi zariadeniami. Používanie profilov ICC zabezpečuje konzistentnú a presnú reprodukciu farieb a poskytuje presný náhľad konečného fotografického produktu.

Ako používať profily ICC a softproofing

Na vytvorenie softproofingu budete potrebovať softvér, ktorý podporuje softproofing, napríklad Adobe Photoshop alebo Lightroom. Okrem toho je na zabezpečenie presnej reprodukcie farieb veľmi dôležitý dobre nastavený a ideálne kalibrovaný monitor.

Vkladanie farebných profilov

Pri vkladaní farebného profilu do súboru je potrebné postupovať opatrne. Pri mäkkej korektúre by sa profil ICC nemal vkladať do súboru. Namiesto toho by mali byť obrazové súbory v správnom farebnom priestore, napríklad sRGB, Adobe RGB (1998) alebo ProPhoto RGB, a pre konečný fotografický produkt by sa mal použiť príslušný profil ICC. Tým sa zabezpečí presná reprodukcia farieb a zabráni sa odchýlkam farieb počas výrobného procesu.

Profily ICC od nás pre vás

Pre všetky naše fotografické produkty poskytujeme špeciálne vyvinutý profil ICC, ktorý je presne prispôsobený konečnému produktu. To nám umožňuje zabezpečiť presnú a konzistentnú reprodukciu farieb, ktorá zodpovedá požadovanému výsledku.

Všetky profily ICC si môžete stiahnuť ako súbor ZIP. Nastavenia a profil ICC pre každý povrch nájdete v časti Povrchy a profily ICC:

Fotokniha a Profesional Line:

Obaly Professional Line fotokníh:

Portfólio albumy:

Tlač fotografií:

Fotografie XT:

Sady fotografií:

Balíky fotografií:

Fotografické nálepky:

Fotoobrazy:

Fotografické stojany:

Plagáty:

FineArt (plagáty a fotografie):

Fotokalendáre:

Oznámenia a priania a Mini Leporellá:

Pohľadnice:

Retro fotografie:

Fotozošity, fotoflipy, letáky:

Vizitky:

 

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím:

Vaše jazykové nastavenie sa nezhoduje s jazykom tejto webovej stránky. Vyberte si prosím: